Zastosowanie
izolacjenatryskowe-piana.pl img

Zastosowanie Pianki PUR

Izolacje natryskowe pianką PUR wykorzystuje się w domach prywatnych, budynkach przemysłowych oraz obiektach przeznaczonych do hodowli zwierząt.

 

Izolacje pianką w mieszkaniach

Pianka znajduje szerokie zastosowanie w obiektach mieszkalnych. Natryski wykonuje się w celu izolacji fundamentów, przestrzeni pod podłogą oraz rur i przewodów (również podziemnych). Stosunkowo niski ciężar materiału powoduje, że pianka idealnie nadaje się do docieplania poddaszy. Można z niej również tworzyć sufity w postaci stropów płaskich oraz sklepień. Pianka sprawdzi się również przy zabezpieczaniu głównej piwnicy oraz przestrzeni pomiędzy piętrami. Wykorzystanie izolacji natryskowej pozwala na dokładne docieplenie ścian, zarówno od wewnątrz, jak i od zewnątrz. Ze względu na unikalne właściwości pianki, można ją wykorzystać do izolacji trudno dostępnych miejsc, dzięki temu świetnie nadaje się do uszczelniania okien i drzwi. Wszystkie szczeliny w ramach i framugach zostają dokładnie wypełnione, dzięki czemu nie stają się potencjalnymi mostkami cieplnymi. Pianka PUR znajduje również zastosowanie przy uszczelnianiu takich obiektów, jak baseny, Spa czy jacuzzi. 

 

Izolacje natryskowe w budynkach przemysłowych

Izolacja pianką znajduje również szerokie zastosowanie w sektorze przemysłowym. Pianką ociepla się rurociągi, zbiorniki i cysterny. Zabezpiecza się nią rury i przewody oraz płyty i fundamenty. Wykorzystuje się również natryski w celu ocieplania budynków przemysłowych, takich jak sortownie, magazyny czy przechowalnie. Podobnie wszelkiego rodzaju obiekty z blachy trapezowej mogą być poddane procesowi termoizolacji z użyciem poliuretanów. Pianka Pur jest ponadto wykorzystywana do zabezpieczania cieplnego chłodni oraz urządzeń i kontenerów chłodniczych.

 

 

 

Izolacja piankowa obiektów hodowlanych

Trzecim obszarem, w którym znajdują swoje zastosowanie izolacje natryskowe pianką poliuretanową, jest rolnictwo i sektor hodowlany. Stosuje się je do ocieplenia takich obiektów hodowlanych, jak kurniki, obory, indy czarnie i chlewnie. Zastosowanie izolacji samonośnej o grubości 3 cm, nie tylko zabezpiecza wyżej wymienione budynki przed wilgocią, ale również chroni warstwę izolacyjną przed gryzoniami. Ochrona przed uszkodzeniami mechanicznymi, które mogą spowodować zwierzęta, nabiera szczególnego znaczenia w pomieszczeniach przeznaczonych pod ho

dowlę i uprawy. Pianka znajduje bowiem zastosowanie, w izolacji obiektów służących do przechowywania warzyw, owoców czy ziemniaków.
 

img Posiadamy przeszkoloną brygadę
Jesteśmy na rynku
od 1971 roku!

img

Wieloletnie doświadczenie w branży budowlano - dekarskiej pozwoliło nam na rozszerzenie działalności...

img
www.debinski.pl
img Nowoczesne zaplecze techniczne
Skontaktuj się z nami
img
img 502 895 504
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego
img biuro@izolacjenatryskowe-piana.pl
W przypadku pytań prosimy o wysłanie
zapytania na nasz adres e-mail.