Tu jesteś   /   Strona główna   /   O firmie
O firmie
izolacjenatryskowe-piana.pl
img

Izolacje Natryskowe – o nas

Nasza firma istnieje od 1971 roku. Posiadamy bogate doświadczenie w branży budowlano-dekarskiej. Wiedza, jaką zdobyliśmy w tracie niemal 40-letniej praktyki, pozwala nam łatwo ocenić wartość pojawiających się w branży „nowinek”. Możemy, więc z całą stanowczością stwierdzić, że przyszłością w kwestii docieplania budynków jest pianka Pur. Izolacja pianką z wykorzystaniem natrysków przyspiesza prowadzenie robót. Praca, którą kiedyś dwuosobowy zespół wykonywał w kilkanaście dni, teraz jest realizowana zaledwie w kilka. Jednak znacznie ważniejsza od szybkości, jest dokładność, z jaką stosowanie natrysków pozwala ocieplać budynki od fundamentów aż po poddasze. Wykonujemy izolacje budynków dla klientów indywidualnych oraz firm na terenie całego województwa dolnośląskiego. Zapraszamy mieszkańców Wrocławia, Świdnicy, Oleśnicy, Strzelina oraz innych miejscowości do skorzystania z naszych usług. 

img Opinie naszych klientów
img

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z opiniami na temat działalności naszej firmy, zrealizowanych usług...

Pianka czy wełna?
Docieplanie ścian i poddaszy

welna
Wełna
Izolacyjna
0,034-0,04W/mk
Coraz większym zainteresowaniem zaczyna cieszyć się pianka poliuretanowa. Przed wyborem odpowiedniego materiału stoją nie tylko osoby planujące remont, ale również firmy budowlane. Współczynnik przewodnictwa cieplnego pianki PUR wynosi 0,020-0,023 W/(m2*K), zaś wełny mineralnej - 0,034-0,040 W/(m2*K). Więcej ciepła przepuści na zewnątrz materiał o wyższej wartości przewodności cieplnej. Warstwa grubości 5 cm pianki PUR odpowiada 9 cm wełny mineralnej (pianka o gęstości 35 kg/m3). Pianka jest ponadto znacznie lżejszym materiałem, co ma szczególne znacznie w przypadku docieplania poddaszy. Zbyt duże obciążenie mogłoby naruszyć konstrukcje dachu.
pianka
Pianka
poliuretanowa
0,024 - 0,038k/WM
Izolacja pianką pozwala ponadto na tworzenie jednolitej, bezspoinowej powłoki pozbawionej mostków termicznych, co w dłużej perspektywie zmniejsza koszty. Wełna mineralna posiada jedną zasadniczą wadę, po nasyceniu wodą wełna obniża swe właściwości izolacyjne. Jednym z często występujących problemów z docieplaniem ścian i poddaszy jest dotarcie do trudno dostępnych miejsc. Znacznie lepiej radzą sobie z tą kwestią izolacje natryskowe z wykorzystaniem substancji poliuretanowych. Dlatego firma Izolacje Natryskowe Piana postawiła na Piankę Pur.
Skontaktuj się z nami
img
img 502 895 504
Zapraszamy do kontaktu telefonicznego
img biuro@izolacjenatryskowe-piana.pl
W przypadku pytań prosimy o wysłanie
zapytania na nasz adres e-mail.